Прес-центр Про філію Послуги і тарифи Довідка Ресурси Оплата
Новини поштою

Філія сьогодні

Черкаський будинок зв'язку 
Черкаський будинок зв'язку

            В умовах незалежності України основною технічною політикою у розвитку електрозв'язку на Черкащині стало створення потужних телефонних і телеграфних каналів у всіх напрямках, модернізація та заміна технічно застарілого обладнання, перш за все телефонних станцій: як міських так і сільських, подальший їх розвиток задля збільшення числа абонентів. Велося будівництво магістральних, внутріобласних та радіорелейних ліній. На яких встановлено каналостворюючу апаратуру.

DTS-3100 
Цифрова станція DTS-3100

            Починаючи з 1994 року в області розпочали інтенсивно будувати і вводити в дію нові цифрові електронні станції. Було введено електронну міжміську станцію типу EWSD, цифрові АТС типу С-32, АТС ДТС -3100.

            Наприкінці 1995 року введено в Чигирині цифрову електронну станцію на 400 номерів. Згодом цифрова АТС типу С-32 на 10000 номерів була введена у Черкасах. На черзі - АТС ДТС - 3100 ємністю у 10000 номерів в Черкасах. І така ж сама - в Умані. Ще пізніше, у 1999 році введено в дію АТС на 3000 номерів у Черкасах. Розширено діючі АТС в містах Звенигородка, Шпола, Золотоноша, в Жашкові, в селищі Орбіта Чигиринського району та в ряді сіл області.

            Знаменною і багатозначущою подією став 1998 рік, коли вперше в області було переведено цілий район на нові електронні станції. Ним став Маньківський район. Де змонтовано нову електронно-цифрову телефонну станцію SI-2000224 на 3120 номерів, а також 20 електронних станцій типу "Донець" в селах району. Що стало можливим завдяки допомозі земляка маньківчан - тодішнього Голови Державного Комітету зв'язку України Дмитра Андрійовича Худолія та з благословіння Генерального директора Укртелекому Леоніда Івановича Нетудихати. Новинкою для мешканців Маньківки і сіл району стало те, що в райцентрі та селах встановлюються карточні таксофони "телекарт". З яких можлива розмова, як мовиться, із усім світом.

            У 1999 році завершено було перший етап реструктуризації галузі зв'язку - утворено єдине підприємство електрозв'язку УДПЕЗ "Укртелеком". Корпоратизація галузі зв'язку покликана була стрімко прискорити перехід на досконаліші технології і ввійти у процес приватизаційних реформ.

            На той час зв'язківці Черкаської області успішно справилися із завданнями соціально-економічного розвитку електрозв'язку області. Надбавши майже 274 тисячі номерів телефонної ємності. З яких 218 тисяч належала міським жителям та установам і 56 тисяч - сільським. Щільність телефонів на 100 міських жителів склала 23,8, сільських - 8.

            Всі центри і цехи Черкаської філії на той час включені в корпоративну мережу з виходом в Укртелеком. В обласному Будинку зв'язку створена локальна обчислювальна мережа на 400 портів. Всі структурні підрозділи філії включені в мережу "інтернет"

Можна стверджувати, що саме 1999 рік став переломним в плані модернізації та заміни старого обладнання і використання волоконно-оптичного кабелю. Адже вдалося побудувати 7 цифрових АТС в містах, загальною ємністю 40 тисяч номерів. А також 30 сільських АТС, ємністю в 5 тисяч номерів.

Головний вхід (2005 рік) 
Черкаський будинок зв'язку

            На Черкащині не припиняється динамічний розвиток усіх напрямків електрозв'язку. Відслідковуються вітчизняні та світові тенденції розвитку технологій та послуг зв'язку, аби дещо з того впроваджувати у себе. Розроблена та затверджена "Концепція розвитку Черкаської філії ВАТ"Укртелеком" до 2005 року". В якій визначено стратегію, пріоритети і принципові засади щодо організаційно-структурного, економічного і технічного розвитку філії, встановлення основних принципів і важелів управління, визначення пріоритетів довгострокових програм розвитку. Ця програма цілком обгрунтована і вже потроху реалізовується на практиці, в конкретних справах. Так, лише впродовж перших семи місяців 2001 року в семи селах області було змонтовано нові сільські електронно-цифрові станції типу "Донець". Напередодні десятої річниці Незалежності України газета "Вечірні Черкаси" писала:

"… Зв'язківці Черкаського Укртелекому нинішнього року уже вкотре довели свою відданість розвитку телефонії на селі. Останнім часом буквально щомісяця вводячи нові телефонні станції у селах області. Котрі є дороговартісними і вимагають виконання значних об'ємів робіт. Наступного року зв'язківцями області передбачено ощасливити новими сучасними телефонними станціями жителів аж двадцяти сіл області. А там - і того більше! Чимось подібним, в плані щорічних надбань та перспектив розвитку нині в області схоже більше нікому і похвалитися."

            Так воно насправді і є. Зважаючи, що галузь зв'язку вцілому і, зокрема на Черкащині, таки зуміла за роки незалежності зберегти цілісність, не піддатися руйнівним тенденціям, які було охопили все і всіх. Зберігши в повній мірі і кадровий потенціал, і матеріально-технічну базу, постійно розвиваючи та вдосконалюючи її.

            Буквально напередодні 12-ї річниці Дня Незалежності України в районному центрі Звенигородка здано в експлуатацію електронну телефонну станцію типу ЕС-11 на 3495 портів. А до кінця нинішнього року будуть збудовані та введені в експлуатацію нові електронні телефонні станції ще у Черкасах, Золотоноші та в окремих селах області. Також в межах області завершуємо заміну повітряних з'єднувальних ліній електрозв'язку на підземні кабельні. Водночас ведемо інтенсивні роботи із відновлення роботи радіоточок. Буквально з початку року на Черкащині знову ожило більш як 9000 гучномовців.

            Словом, робіт вистачає з лихвою і динаміка їх зростає з кожним роком. Чому в значній мірі й послужили суспільні процеси з надбанням Україною незалежності.

 


Черкаська філія ПАТ «Укртелеком»
Довідка за телефоном: 0-800-506-800
Поштова адреса: Україна, 18000, м. Черкаси, вул. Б.Вишневецького, 34

Зворотний зв'язок